יצירת קשר

שמחה רוזנברג

02-6236485

02-5488115

יד חרוצים 4, ירושלים

mercazyomjr@gmail.com

איש קשר

טלפון

פקס

כתובת

דוא"ל

שלח הודעה אל המרכז

מרכז יום טיפולי למבוגרים המתמודדים עם התמכרות

עם הפנים החוצה

 

מרכז יום למבוגרים נועד עבור מכורים לסמים ואלכוהול הזקוקים לעזרה בהתמודדות עם קשיי השיקום הנפשי, החברתי והמשפחתי בקהילה. המסגרת במרכז מעניקה התייחסות מקיפה לבעיותיהם של מכורים בסביבה מוגנת ותומכת ומטרתה היא שיקום וגמילה נפשית והענקת הכלים והכוח הדרושים להשתלבות חזרה בחברה כשותפים מלאים.

 

למרכז מגיעים בוגרים בגיל 18 ומעלה אשר עברו גמילה פיזית ונמצאים אחרי תקופה קצרה של ניקיון מסמים ואלכוהול. הקבלה למרכז נעשית רק בהפניה של גורם מטפל כגון שירות מבחן, קידום נוער, יחידת של"מ לאסירים ומכורים, המכון הירושלמי לטיפול בתחלואה כפולה וגופים נוספים בפריפריה.

 

המרכז מציע:

  • מסגרת בוקר שבועית משמונה בבוקר ועד שלוש אחרי הצהריים

  • שייכות לקבוצה התומכת בכל אחד מהחברים בה

  • מגוון רחב של קבוצות וסדנאות טיפוליות

  • יציאה שבועית לפעילות מחוץ למרכז המאורגנת על ידי המטופלים

  • שיתופי פעולה עם גורמים רבים בקהילה הירושלמית העוזרים להשתלבות בקהילה

  • תמיכה וליווי של משפחות המטופלים

 

תכנית הטיפול מדגישה את היציאה החוצה מהמרכז ואת המפגש עם החיים על יופיים ומורכבותם. המרכז מנצל את העושר התרבותי של המרחב הירושלמי ומקיים שיתופי פעולה עם גופי תרבות וחינוך שונים בעיר ומאפשר למטופלים להיחשף בין השאר להצגות תיאטרון ולמוזיאונים לאומנות ולהיסטוריה.

 

מטופלים מגיעים למרכז לתקופה של 9 חודשים עד שנה אשר במהלכם הם לומדים מיומנויות חברתיות ורגשיות בסיסיות כמו התנהלות עם כסף והנאה מאירועי תרבות אשר פעמים רבות אובדות עקב שימוש מתמשך בסמים ואלכוהול, או לא התפתחו כלל.

 

בוגרי המרכז משתלבים בקהילה במגוון תחומים על פי נטיית ליבם. ביניהם כאלה שבצאתם מהמרכז פנו לעבוד כמדריכים במרכזים למכורים או פגועי נפש, מדריכי ספורט שעברו קורסים בווינגייט, ויש אשר פנו ללימודי המשך וסיימו קורסי מחשבים ותארים אקדמיים בעבודה סוציאלית ובמתמטיקה.

 

 

מרכז יום למבוגרים

יצירת קשר

טלפון: 02-6232713

פקס: 02-6232947

כתובתנו

רח' הלל 22

ת.ד. 2919, ירושלים 91028

2014 © כל הזכויות שמורות לאיגוד הירושלמי למאבק בסמים ואלכוהול