סמים והשפעותיהם

אסיד - L.S.D

 

L.S.D או חומצה ליסרגית דיאתילאמידית הוא חומר המסונתז מפטריות הגדלות על דגנים. היא גם סם הזיה חזק ביותר שמגיע כנוזל שקוף. את הנוזל משפריצים על חתיכות נייר עם ציורים צבעוניים המכונים בולים או קרטונים או שפיצים. כשהוא מגיע כנוזל הוא מכונה טיפות. הסם כה חזק שאת השפעתו מרגישים החל מכמויות מזרעיות מ 20-30 מיקרו גרם (0.00003 - 0.00002 גרם) ומנה היא לרוב בין 40-500 מיקוגרם.

 

כאשר לוקחים אותו הוא גורם לשינויים ביסודות הבסיסיים של החוויה האנושית כמו תפיסת המרחב והזמן (למשל תחושה שהעולם מתרחב או מתכווץ, שרצף הזמן עוצר או נקטע).  הסם משפיע גם על התפיסה החושית וגורם לדברים להיראות אחרת מכפי שהאם או לגרום להחלפה חושית תופעה שבה מידע מהאוזניים להגיע מרכזי הראייה במוח וגורם לאנשים לראות צלילים)

 

יותר מכך הסם גם משפיע על היכולת להבחין באופן ברור בין גירויים חיצוניים (מה שאנחנו רואים מראות) ופנימיים (דמיון), טשטוש הגורם להזיות ראייה ושמיעה. הטשטוש של מה שבפנים ומה שבחוץ משפיע על החוויה של האדם כנפרד מהסביבה ואחרים. שינויים בסיסיים אלו בתפיסת המציאות ניתן למצוא בקרב מיסטיקנים וסכיזופרנים כאחד. לא סתם LSD קשור גם לחוויות רוחניות וגם  להתקפים פסיכוטיים.

 

סרט רע ופלאשבק

 

חווית LSD  מכונה לרוב טריפ. מסע. לא אחת קורה שהמסע הזה לא מוצלח ולוקח אנשים להתמודדויות עם הזיות בעלות תוכן שלילי קשה כמו דברים מגעילים או מבעיתים. אלו מכונים טריפ רע, או סרט רע.

במקרים מסוימים כאשר אנשים אינם מורגלים בשימוש בסם, מערבבים אותו עם אלכוהול או סמים אחרים או מסיבה אחרת חסרים את הכלים והכוחות הנדרשים על מנת להתמודד עם הזיות טריפים אלו יכולים להסתיים באירוע פסיכוטי ובאשפוז. לא תמיד לבול יש כתובת למשלוח חוזר.

 

מעבר לכך אחת הסכנות הגדולות בשימוש ב L.S.D היא שלעיתים (בעיקר בשימוש חוזר) הם גורמים לפלאשבקים – חזרה ספונטאנית של השפעות הסם. לא ברור מה גורם לכך אך שימוש במריחואנה, אלכוהול וסמים אחרים בהחלט תורם...

 

 

עוד על אסיד

ניוזלטר עד אליך בנושא סמי מסיבות

אסיד באתר הרשות הלאומית למלחמה בסמים

על L.S.D, רוחניות ופסיכוזה

פרק על סמי הזיה בסדרה על סם עם אושרת קוטלר

 

מידע על סמים

יצירת קשר

טלפון: 02-6232713

פקס: 02-6232947

כתובתנו

רח' הלל 22

ת.ד. 2919, ירושלים 91028

2014 © כל הזכויות שמורות לאיגוד הירושלמי למאבק בסמים ואלכוהול