יצירת קשר

רותם גבאי

054-7960422

rotem.gab2@gmail.com

איש קשר

טלפון

דוא"ל

שלח הודעה

סיירת הורים

לוקחים אחריות על הבית של כולנו!

 

 

סיירות הורים הם ארגונים שכונתיים של מתנדבים היוצאים לסיורי שטח בזמנים בהם בני נוער יוצאים לבלות מחוץ לבית. זאת מתוך הבנה כי היום הרחובות והגנים בכל שכונה הם מקום הבילוי של חלקים גדולים של הנוער ולא רק נוער קצה.

 

רוצים להתנדב?

יש לכם שאלה?

מטרות

בני נוער היוצאים לבילוי בשכונה עושים זאת בלי שום השגחה או פיקוח ופעמים רבות תוך שתיית אלכוהול. במצב זה הם חשופים למגוון התנהגויות בעייתיות של עצמם ושל אחרים. סיירת הורים מביאה לרחוב את הנוכחות של מבוגר אחראי ופועלת להשגה של ארבע מטרות עיקריות:

  • הקניית ביטחון – עצם הנוכחות של הסיירת והידיעה של בני הנוער שיש מי שצופה בהם מעניקה להם את הביטחון שיש מי ששומר עליהם ומגבירה את האחריות למעשיהם.

  • יצירת קשר – בני נוער פעמים רבות מתרחקים מהוריהם בניסיון לגבש זהות עצמאית. אך באותו הזמן הם עדיין צמאים לקשר עם אדם מבוגר שיקשיב להם ויבין אותם. סיירת ההורים יוצרת מפגש בין נערים ובין הורים של אחרים שמאפשר פתיחות, כנות ומענה ללבטים ושאלות.

  • הפנייה לטיפול – במהלך הסיורים ההורים מאתרים נערים ונערות המפגינים התנהגות מסוכנות ובעייתית במיוחד. הסיירת מהווה גורם מחבר בין אותם נערים ובין גורמים בקהילה היכולים לעזור להם.

  • התערבות בחירום – סיירות ההורים מתערבת במקרי חירום ודואות לנערים ונערות שזקוקים לעזרה דחופה, לרוב כתוצאה משתייה מוגזמת של אלכוהול. הסיירות גם מתערבות בדרכים שונות במקרים של אלימות קשה או פעילות פלילית אחרת.

 

בירושלים פועלות היום סיירות ב-10 שכונות. בכל הסיירות יחד פועלים כ-230 מתנדבים, חלקם כבר כמה שנים ברציפות והפכו את הסיירת לבסיס של חברות וקהילה שכונתית. מתנדבי הסיירות זוכים לליווי והדרכה של שישה רכזים שכונתיים ורכז עירוני הפועלים על בסיס תפיסה מגובשת השמה דגש על יצירת קשר עם בני הנוער.

פרוייקט סיירות ההורים בירושלים זכה באות ראש העיר לארגונים מתנדבים לשנת 2017!

 

רוצים להיות חלק?

צרו קשר !

סיירות הורים

יצירת קשר

טלפון: 02-6232713

פקס: 02-6232947

כתובתנו

רח' הלל 22

ת.ד. 2919, ירושלים 91028

2014 © כל הזכויות שמורות לאיגוד הירושלמי למאבק בסמים ואלכוהול