יצירת קשר

איש קשר

טלפון

דוא"ל

רותם גבאי 

054-7960422

rotem.gab2@gmail.com

שלח הודעה

אני מאמין

ליצור קשר. לקחת אחריות.

 

סיירות ההורים הראשונות הוקמו בירושלים בשנת 2008 בשכונות פסגת זאב ומנהל קהילתי יובלים. מתוך ראיה קהילתית וניסיון מצטבר גיבושו סיירות ההורים בירושלים את התקשורת כערך מרכזי לפעולה בכל התחומים – עם הנערים בין המתנדבים ועם השכונה והעיר.

 

קשר משמעותי

סיירות ההורים בירושלים פועלות עם הנוער ובשביל הנוער. בניגוד למקומות אחרים בארץ בהן סיירות הורים פועלות במסגרת משטרתית ועסוקות בפיקוח ואכיפה – הסיירות הירושלמיות שמות דגש רב על יצירת קשר משמעותי עם הנערים והנערות המבלים ברחוב ומתן מענה לצרכים השונים שלהם בין אם מדובר בהתערבות בחירום או יחס חם ואוזן קשבת.

כחלק מתפיסת עולם זו בשכונות פסגת זאב ותלפיות מזרח מפעילות סיירות ההורים מועדונים עבור הנערים אשר יוצרים מרחב שהוא של הנערים אך באחריות ההורים, מחוץ לבית אך בתוך הקהילה. בתלפיות מזרח בה מתנדבי הסיירת הם הורים אתיופים שומרי מסורת המועדון מופעל בימי שישי בערב אך כמרחב שבתי עם מיחם ופלטת שבת. כך הנערים שחלקם הגדול מתרחקים מההורים ומהמסורת יכולים לבלות במקום בטוח ולפגוש את ההורים באווירה מכבדת ומקרבת.

צוות מגובש ומקצועי

החשיבות שניתנת ליצירת קשר אינה רק בין ההורים המתנדבים ובין הנערים, אלא גם בין המתנדבים עצמם. 230 מתנדבי הסיירות בירושלים מגיעים מרקעים מגוונים בכל ממד מגיל ועד תעסוקה, וכל סיירת מקיימת מפגש חודשי של כל צוות המתנדבים המוקדש להכשרה ולגיבוש. בשכונות רבות הסיירת מהווה בסיס לחברות, שייכות וקהילה. זו הסיבה שמתנדבי הסיירות ממשיכים להיות פעילים במשך שנים - הרבה מעבר לזמן ההתנדבות הממוצע בארגונים אחרים.

יצירת קשר עם נוער המלווה ברחוב אינו תהליך פשוט. ההורים. כל סיירת פועלת בליווי והנחיה צמודה של הרכז השכונתי המלווה את ההורים ועוזר להם להתמודד עם הדילמות העולות במפגשים עם נערים ונערות ברחוב.

 

חלק מהקהילה

סיירות ההורים פוגשות את הנערים בלילה, ברחוב, כשהם מחוץ לכל מסגרת ורואה את מה שאף גורם אחר שעובד הם בני נוער לא רואה. הרחוב הוא מקום הבילוי גם של נערים שיצאו ממסגרות ואין גורם המטפל בהם. סיירות ההורים נמצאות בקשר עם גורמים שונים העובדים עם נוער בשכונות במטרה לייצר תמונה רחבה יותר של הצרכים והקשיים של בני הנוער בשכונה והפתרונות האפשריים להם.

 

 

רוצים להיות חלק מסיירת הורים

צרו קשר ! קחו אחריות !

סיירות הורים

יצירת קשר

טלפון: 02-6232713

פקס: 02-6232947

כתובתנו

רח' הלל 22

ת.ד. 2919, ירושלים 91028

2014 © כל הזכויות שמורות לאיגוד הירושלמי למאבק בסמים ואלכוהול