סיירת הורים מרכז העיר ע"ש רויטל בלשניקוב ז"ל

 

סיירת הורים מרכז העיר קרויה ע"ש רויטל בלשניקוב ז"ל, מתנדבת ותיקה שנפטרה ממחלה קשה בשנת 2016. הסיירת יוצאת מידי יום חמישי למרכזי הבילוי של הנוער הירושלמי.

הסיירת פעילה משנת 2009 והינה אחת הוותיקות בירושלים. כיום פועלים בה כעשרים וחמישה מתנדבים, המגיעים מכל רחבי העיר ואינם תושבי האזור ויחד מהווים נציגות של כלל המגזרים והעדות ברחבי העיר – ובכך נותנים מענה ייחודי בקנה מידה ארצי.

המתנדבים מתמודדים כמעט בכל סיור בערבי חמישי, בתופעות קשות של צריכת אלכוהול מוגברת, בקטטות, בשוטטות המונית של כמויות גדולות של בני נוער מכל המגזרים, העדות והשכונות, ופוגשת בני נוער רבים מכל הארץ,דבר שיוצר ערב רב של אינטראקציות מאוד מאתגרות.

מפגשים אלו מעוררים שאלות ודילמות רבות לגבי גבולות ותפקיד הסיירים בתוך המרחב והסיירת זוכה לליווי והדרכה קבועים ומקצועיים.

לאחרונה, שמה הסיירת דגש על יצירת שיח וקשר עם בני הנוער כחלק מתפקיד הסיירים, לא פחות מפינוי שתויים הביתה או "כיבוי שריפות" במהלך הסיור והשינוי מביא לתוצאות חיוביות.

 

רוצים לקחת חלק? צרו קשר!

מיכאל כהן

רכז סיירת הורים מרכז העיר

054-7937666

 

 

סיירת הורים יובלים

 

סיירת הורים יובלים מונה כ-25 סיירים פעילים היוצאים בעיקר בערבי שישי ולעיתים בחמישי.

הסיירת פעילה משנת 2007 והינה אחת הסיירות הוותיקות ביותר בירושלים ובארץ בכלל. מתנדבי הסיירת מגיעים משכונות רמת שרת, מלחה, קרית יובל, ועין כרם ופועלים בשילוב בין הגרעין המייסד והמסור לבין מתנדבים חדשים.

 

 

רוצים לקחת חלק? צרו קשר!

רותם גבאי

רכזת סיירת הורים יובלים

054-7960422

 

 

סיירת הורים קטמונים

 

סיירת הורים קטמונים מתנדבים כ-20 סיירים פעילים היוצאים בצורה קבועה בערבי חמישי ולעיתים רחוקות גם בערבי שישי, ומקיימים קשר רציף עם גורמי הטיפול והמניעה בשכונה.

הסיירת פעילה משנת 2009 ומרוכזת על ידי יעל שרביט.

 

 

רוצים לקחת חלק? צרו קשר!
 

 

 

סיירת הורים גילה

 

סיירת הורים גילה יוצאת 4 פעמים בחודש בערבי חמישי ופעמיים בחודש בערבי שישי.

בסיירת מתנדבים 24 סיירים פעילים והיא מתאפיינת בגיבוש יוצא דופן בין כלל חברי הסיירות ובקשר משמעותי בין הנוער ברחבי השכונה לבין ההורים.

הסיירת מופעלת בצורה מיטיבה ע"י גורמים מהמנהל הקהילתי בשיתוף האיגוד הירושלמי ונמצאת בקשר טוב עם כלל גורמי הפיקוח בשכונה.

הסיירת פעילה משנת 2010 ומרוכזת על ידי יעל שרביט.

 

רוצים לקחת חלק? צרו קשר!

 

 

סיירת הורים שיכוני תלפיות

 

סיירת הורים שיכוני תלפיות פעילה בשעות מאוחרת  בערבי שישי ומקיימת סיורים בשוכנה ומפעילה מועדון ייחודי לנוער במתנ"ס בית לזרוס.

הסיירת פעילה משנת 2011 ונמצאת מתחילתה בשיתוף פעולה פורה עם המתנ"ס המקומי בית לזרוס, לשכת רווחה תלפיות, ומנהל קהילתי בקעה, יחד עם משרד הקליטה ושיקום שכונות. כיום מונה הסיירת כ-18 סיירים פעילים אשר כולם יוצאי אתיופיה.

בני העדה האתיופית מתמודדים עם אתגרים וקשיים רבים הקשורים לקליטתם בארץ ואחד הבולטים ביניהם הינו הפער בין ההורים לבין הנוער. פעילותה של סיירת ההורים ברחבי השכונה היא אב טיפוס לעבודה קהילתית נכונה ומשותפת וליכולת ליצור שינוי מבפנים. פעילות הסיירת הביאה לירידה משמעותית של תופעות שליליות בשכונה כגון שתיית אלכוהול של קטינים, וונדליזם ואלימות.

לאור הביקוש מצד הנוער וההורים לשדרוג הקשר והנוכחות ההורית של חברי הסיירת בשכונה הוקם בשנה שעברה (2013) מועדון שומר שבת ומסורת בערבי שישי בבית לזרוס המופעל ע"י חברי הסיירת. מועדון זה קוצר הצלחה רבתי ברגישות האתנית תרבותית וביכולת ההורים לשמור על המסורת מחד, ומאידך נותן לנערים מקום אקטיבי, חיובי למפגש מוגן, מוכל עם חום אנושי. פעילות המועדות נבחנת וממושבת ע"י אנשי מקצוע של האיגוד הירושלמי והאתגרים בו רבים ומורכבים.

את הסיירת מרכזת יאטמורק מקורייה אשר ביחד עם המתנ"ס ולשכת הרווחה הצליחה לרתום את אנשי ומנהיגי הקהילה האתיופית לתמיכה ומעורבות בסיירת. מהלך זה נתן גב חזק ותחושת שליחות לסיירים

רוצים לקחת חלק? צרו קשר!

קינדו רטה

רכז סיירת הורים שיכוני תלפיות 

052-6097103

 

סיירת הורים פסגת זאב על שם אילן המאירי ז"ל

 

סיירת הורים פסגת זאב קרויה על שמו של אילן המאירי ז"ל אשר היה ממייסדי הסיירת ופעל רבות לטובת ילדי השכונה ותחושת הביטחון של תושבי הפסגה.

סיירת ההורים פעילה הן בימי חמישי והן בימי שישי בערב, הן בסיור קונבנציונלי והן בהפעלת מועדון לטובת ילדי השכונה בעיקר בחופשות הגדולות.

סיירת זו הינה הוותיקה ביותר בעיר והיא פעילה כבר 8 שנים ברציפות ברחבי השכונה.

הסיירת מאופיינת בקשר יוצא דופן בין חברי הסיירת לבין בני הנוער ובינם לבין עצמם. הפעלת הסיירת מתבצעת  ע"י המנהל הקהילתי והאיגוד הירושלמי בצורה מהודקת ובשיתוף פעולה.

פעילות הסיירת מצליחה לחולל שינוי מבורך בשכונה והיא מוערכת מאוד ע"י גורמי הפיקוח והמשטרה.

את הסיירת מרכזת כבר שנתיים וחצי נועה דבורקין.

רוצים לקחת חלק? צרו קשר!

רותם גבאי

רכזת סיירת הורים פסגת זאב

054-7960422

 

 

סיירת הורים בקעה

 

סיירת הורים בקעה פעילה בערבי חמישי.

הסיירת מאופיינת בחיבור פעיל מאוד של הורים מרחבי השכונה, אשר לוקחים את גורל השכונה בידיהם, בשיתוף גורמים מהמנהל הקהילתי ומהאיגוד הירשלמי.

בסיירת זו מונים כיום 15 סיירים והיא יוצאת באופן סדיר לרווחת ילדי השכונה.

את הסיירת מרכזת נגה גור.

 

רוצים לקחת חלק? צרו קשר!

 

סיירות הורים

 
 
 
 
 
 
 

 

סיירת הורים הר חומה

 

סיירת הורים הר-חומה פעילה בימי חמישי ושישי.

 

רוצים לקחת חלק? צרו קשר!

מיכאל כהן

רכז סיירת הורים הר-חומה

054-7937666

 

 

 

 

 

סיירת הורים עיר גנים

 

סיירת הורים עיר גנים פעילה בימי שישי בערב.

 

רוצים לקחת חלק? צרו קשר!

 

 

 

 

 

סיירת הורים בית הכרם

 

סיירת הורים בית הכרם פעילה בימי חמישי ושישי וכוללת כ-45 מתנדבים. הסיירת מפעילה סיורים בשכונה ובמקביל מפעילה את מועדון "הניצוץ" במינהל הקהילתי "זיו" בשכונה, בימי חמישי ושישי בין השעות 22:30 -02:00.

 

רוצים לקחת חלק? צרו קשר!

עידית איקן

רכזת סיירת הורים בית הכרם

050-5656038

 

 

 

 

יצירת קשר

טלפון: 02-6232713

פקס: 02-6232947

כתובתנו

רח' הלל 22

ת.ד. 2919, ירושלים 91028

2014 © כל הזכויות שמורות לאיגוד הירושלמי למאבק בסמים ואלכוהול